

Nem hősöket akarunk nevelni, hanem gyerekeket
Nemrég olvastam egy cikket arról, milyen az, amikor valaki nem akar hős lenni a saját diabéteszével. És valahogy nem tudtam letenni magamban. Mert felnőttként is nehéz kimondani, hogy köszönöm, én nem szeretnék inspiráló lenni. Nem szeretnék példa lenni. Nem szeretném, ha valaki kívülről rárakná az életemre, hogy milyen szépen viselem. Csak élni szeretnék vele valahogy. És közben végig az járt a fejemben, hogy mi történik akkor, amikor ugyanezt a hős szerepet egy gyerekre tes
May 256 min read


Hogyan lesz egy elhatározásból működés?
Sokáig azt hittem, a változáshoz nagy erő kell. Valami nagy elhatározás. Egy tiszta pillanat. Egy határozott döntés, amikor az ember végre kimondja, hogy mostantól máshogy lesz. Aztán ahogy egyre többet gondolkodtam azon, hogyan működünk valójában, rájöttem, hogy a változás sokkal ritkábban indul nagy pillanatokból, mint hinnénk. Sokkal gyakrabban indul apró mozdulatokból. Ismétlésekből. Abból, amit elég sokszor csinálunk ahhoz, hogy lassan a részünkké váljon. Erről szól Jame
May 198 min read


Láttátok már ti, milyen ritka Japánban az 1-es típusú diabétesz?
2026 tavaszán Japánba akartunk menni a tavaszi szünetben. Nem mentünk. Nem azért, mert meggondoltuk magunkat, hanem mert sehogy sem jött ki úgy a lépés, hogy mindenki egyszerre legyen itthon. Azt mondtuk: jó, akkor majd ősszel. Aztán az ősz is felülíródott, mert a mi életünkben csak egyszer lesz 100 éves a 66-os út, és itthon elég gyorsan megszületett az egyhangú döntés: Japán átcsúszik 2027 tavaszára. De én közben már gyűjtöttem az információkat. Mert ha az ember 1-es típusú
May 136 min read


Mi van, ha miattam?
Én a gyerekvállalás előtt kis magánkutatásba kezdtem. Nem reprezentatívba, nem tudományosba, csak olyanba, amit az ember akkor csinál, amikor érzi, hogy valamit mindenki más természetesnek vesz, ő meg nem. Megkérdeztem nőket, miért vállaltak gyereket. Nem azért, mert provokálni akartam őket, hanem mert kerestem egy okot, amire azt tudom mondani: igen, ezért vállalható egy másik ember élete. A válaszok nem nyugtattak meg. Volt, aki azt mondta, ez az élet rendje. Más, hogy ne m
May 114 min read


